Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Архив новостей

29.04.17

згодна з рэспубліканскім планам мерапрыемстваў па падрыхтоўцы і правядзенні святкавання 500-годдзя беларускага кнігадрукаванння 29 красавіка адбыўся раенны этап рэспубліканскага творчага конкурсу юных чытальнікаў “Жывая класіка”.

Усяго ў конкурсе прынялі ўдзел 50 вучняў з 16 устаноў адукацыі.
Сталі пераможцамі раеннага тура конкурсу і ўзнагароджаны Дыпломамі ў намінацыях:

1-я ўзроставая катэгорыя (пачатковыя класы):
Дыпломам I ступені:
Харковіч Лізавета, вучаніца 3 класа ДУА “Семежаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа імя М.С.Высоцкага”.
Дыпломам II ступені:
Тагіль Дар’я, вучаніца 4 класа ДУА “Каменскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”;
Мясушкіна Яраслава, вучаніца 2 класа ДУА “Жыліхаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”.
Дыпломам III ступені:
Касцюк Ксенія, вучаніца 2 класа ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Капыля”;
Драко Надзея вучаніца 4 класа ДУА “Ванелевіцкая СШ”;
Астроўскі Іван, вучань 4 класа ДУА “Пацейкаўская СШ”.

2-я ўзроставая катэгорыя (5-6 класы):
Дыпломам I ступені:
Аніфер Уладзімір , вучань 6 класа ДУА “Слабадакучынская СШ”.
Дыпломам II ступені:
Севасцьяновіч Дзіяна, вучаніца 6 класа ДУА “Пацейкаўская СШ”;
Філіпава Марыя, вучаніца 6 класа ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Капыля імя Цішкі Гартнага”.
Дыпломам III ступені:
Мароз Кацярына, вучаніца 6 класа ДУА “Гімназія №1 г.Капыля імя М.В.Рамашкі”;
Лапцэвіч Данута, вучаніца 6 класа ДУА “Пацейкаўская СШ”.

3-я ўзроставая катэгорыя (7-8 класы):
Дыпломам I ступені:
Козел Валерыя, вучаніца 8 класа ДУА “Семежаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа імя М.С.Высоцкага”.
Дыпломам II ступені:
Астрэйка Алеся, вучаніца 8 класа ДУА “Песачанскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа імя С. А. Умрэйкі”;
Карпіленя Вікторыя, вучаніца 8 класа ДУА “Сярэдняя школа №2 г. Капыля імя Цішкі Гартнага”;
Матусевіч Ганна, вучаніца 7 класа ДУА “Гімназія №1 г.Капыля імя М.В.Рамашкі”.
Дыпломам III ступені:
Руды Кірыл, вучня 8 класа ДУА “Гімназія №1 г.Капыля імя М.В.Рамашкі”;
Рускевіч Ілля, вучня 7 класа ДУА “Доктаравіцкая СШ”;
Таўчкова Анастасія, Барысенка Вольга, вучаніцы 7 класа ДУА “Сярэдняя школа №3 г.Капыля”.

4-я ўзроставая катэгорыя (9-10 класы):
Дыпломам I ступені:
Рыбак Вольга, вучаніца 9 класа ДУА “Старыцкая СШ”.
Дыпломам II ступені:
Сердзюкова Кацярына, вучаніца 9 класа ДУА “Быстрыцкая СШ”;
Алішэвіч Яна, вучаніца 9 класа ДУА “Каменскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад -сярэдняя школа”.
Дыпломам III ступені:
Бубніковіч Кацярына, вучаніца 10 класа ДУА “Семежаўскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа імя М.С.Высоцкага”;
Дарашэвіч Кацярына, вучаніца 9 класа ДУА “Грозаўвкі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”;
Карпучок Дар’я, вучаніца 10 класа ДУА “Камсамольскі вучэбна-педагагічны комплекс дзіцячы сад-сярэдняя школа”.
У абласным этапе конкурсу прымуць удзел вучні, кія атрымалі Дыпломы I ступені.

Раздзелы сайта